wtorek, 3 marca 2015

KB RPG #63 - Podsumowanie


Skrócona edycja lutowa, na temat historii, nie obfitowała, ale jak to mówią nie ilość, a jakość się liczy :). Ze względu na wyjątkowe okoliczności jakby ktoś coś napisał przed rozpoczęciem następnej edycji, to chętnie podlinkuję. Miłego czytania.

Wpisy zamieszczam w kolejności dodania.
Tworzenie historii - Achtung Cthulhu - Guide to the Eastern Front - Drachu na Dziodblogu napisał o tym jak to niezdrowo jest mieszać propagandę do podręczników rpg.
Niezły bigos - Ellaine na PoSesji przytoczyła anonimowego klasyka, z którego wynika (IMHO), że MG to często strasznie mieszają z tą historią.
Historia - Różlaka na Studyjku stwierdziła, że historią warto budować fabułę, klimat, opisy. Gracze jako część historii świata są z nim bardziej związani.
Graj historią - wysmażyłem tekst, o tym że warto trochę wyjść poza pewne utarte stereotypy i mity oraz próbować zrozumieć przeszłość.
Historia a RPG - Jadowy analizuje rolę historii w RPG i zwraca uwagę na błędy i absurdy, które mogą wyniknąć z mieszania historii z fikcją.

Jeżeli chodzi o jakieś szersze trendy, tekst Historia bezpośrednio dotyczył historii na sesji, natomiast pozostałe różnej natury uproszczeń czy przekłamań, które psują odbiór historii na sesji, czy spychają ją na bok.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń